Airdrop Nedir? Ne Anlama Gelir? Webtarayıcılar Kripto Sözlük

Airdrop Nedir?

Airdrop Türkçesi: Ücretsiz Kripto Dağıtımı. İngilizce dilinde havadan yardım atma olarak bilinen bu tabir kriptopara dünyasında startup yapan token projelerinin ücretsiz kripto dağıtımını ifade etmek için kullanılır.

Bir "airdrop", belirli bir blok zincirinde belirli diğer tokenlere veya cüzdanlara sahip oldukları gerçeği aracılığıyla kripto para birimini halka dağıtma yöntemini ifade eder.

Kripto airdrop, kripto para birimi alanında yeni başlayanlar tarafından kullanılan bir pazarlama yöntemidir. Mevcut kripto para ticareti yapanların cüzdanlarına ücretsiz veya küçük bir promosyon hizmeti karşılığında bitcoin veya token teslim etmeyi içerir.

kripto airdrop


Airdrop'lar genellikle, kullanıcıların önceden belirlenmiş bir zamanda (anlık görüntü süresi,snapshot) herkesin görebileceği bir cüzdanda belirli miktarda token bulundurmalarını gerektirerek çalışır. Airdropu gerçekleştiren token projesi, daha sonra airdrop token'larını buna göre dağıtmak için anlık görüntüyü kullanacaktır.


‍Airdrop'ların etkisi, kullanıcıların kripto para varlıklarını çeşitlendirmelerine, airdrop edilen token hakkında farkındalık yaymalarına ve (önceki varlıklarından) etkili bir temettü kazanmalarına olanak tanır. Airdrop kampanyalarının çoğu, haber paylaşmak, arkadaşlara tavsiye vermek veya bir uygulamayı indirmek gibi basit görevler karşılığında Token veya Coin alma gibi mekaniklerle çalışır.

Yaklaşan ve popüler Airdrop'ları Airdrops.io sitesinde görüntüleyebilirsiniz.

Kripto Sözlüğe Dön ➤

Yorumlar

Brave Tarayıcı ile ilgili sık sorulan sorular

Brave ücretsiz midir?

Evet, tamamen ücretsiz bir hizmet ve kişisel bilgilerinizin korunması da cabası. İnternet'de sörf yaparak kazandığınız Token'ler ile sevdiğiniz içerik üreticilerini desteklemek de ayrı bir keyif.

Brave Tarayıcı tamamen Türkçe mi?

Evet, ziyaretçiler için tamamen Türkçe. Brave yayıncılar bölümü şimdilik İngilizce bir sayfa açıyor. Ancak yakında tamamen Türkçe olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca yorum bölümünde anlamadığınız bölümler için sorular sorabilirsiniz.

Brave nasıl daha hızlı olabiliyor?

Temel olarak reklamların ve izleyici programların yüklenmesine izin vermediği için diyebiliriz. Brave'in tamamen hız ve gizlilik üzerine planlanmış bir alt yapısı var.

Brave'de Chrome da kullandığım eklentileri kullanabilir miyim?

Evet, Chrome'daki tüm eklentiler destekleniyor. Üstelik Brave tarayıcıyı kurduğunuzda ayarlarınızı ve sık kullanılan sitelerinizi aktarmanız 30 sn. sürüyor.

Brave'de Chrome Mağaza'da bulunan eklentileri ekleyebilir miyim?

Evet, Chrome mağaza eklentilerini Brave'de açın ve dilediğiniz eklentiyi ekleyin.

Kişisel gizliliğim neden önemli?��

Tarayıcılar ve web siteleri hakkınızda çok şey bilmek istiyor. Bu bazen pazarlama amaçlı olsa da bu kıymetli bilgiler ile kötü niyetli insanların neler yapabileceğini hayal edemezsiniz. Ve, tabii ki kişisel gizlilik özgürlüktür demeyi de ihmal etmeyelim.

Brave sisteminin dijital varlığı olan Bat Token transfer edilip ticareti yapılabilir mi?

Evet, transfer edilebilir. Bat topluluğu ne kadar teşvik edip yol göstermese de aşağıdaki borsalarda işlem gördüğünü söyleyebiliriz.Paribu Paribu (TR)

bunlardan bazılarıdır. Tüm listeye ve işlem ikililerine buradan göz atabilirsiniz.

Popüler Yayınlar